Gradačac.net Forum Gradačac.net Forum
Gradačac.net
Česta pitanja  Česta pitanja   Traži  Traži   Lista članova  Lista članova   Komune/grupe  Komune/grupe
Registracija  ::  Ulaz Privatne poruke

Fadil Novalic-Odustao od kandidacije za Premijera Federacije
Idi na str. 1, 2  Dalje

Nova tema   Odgovori na temu    Gradačac.net Forum -> Dešavanja i aktuelnosti
Pogledaj predhodnu temu :: Pogledaj sljedeću temu  
Autor Poruka
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

Član od: 31 Maj 2007

PorukaPostavljeno: 28 Maj 2009 11:48    Naslov: Fadil Novalic-Odustao od kandidacije za Premijera Federacije Odgovori sa citatom

Red je da vam javim,kad ste slabo informirani!
"If you get caught by the cops, you pay a fine. If you get caught by me, you get a life sentence… there's no reprieve, no probation. People will be hitting that video on Google searches as long as you live."

Zadnju ispravku napravio Baron 04 Jun 2009 13:05; ispravljeno ukupno 1 puta
Na vrh
Pogledaj korisnikov profil Pošalji privatnu poruku
sunce
Član
Član

Član od: 20 Apr 2009

PorukaPostavljeno: 28 Maj 2009 21:01    Naslov: Odgovori sa citatom

Laughing Laughing Laughing Divna vijest,...hvala na informaciji ....znamo to vec... Very Happy
Na vrh
centrino
Redovan član
Redovan član

Član od: 30 Aug 2007

PorukaPostavljeno: 29 Maj 2009 13:11    Naslov: Odgovori sa citatom

ma ništa od toga, političa<rima treba neko da rasčisti račune koje je napravio Branković, a Dilfa nije čovjek za pospremanje tuđeg prljavog rublja
Na vrh
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 30 Maj 2009 12:33    Naslov: Odgovori sa citatom

centrino,

Nekad je dobro kad sve propadne,jer se nista ne treba popravljat'.

Kako su u cijelom svijetu prosli takozvani "Ekonomski Principi" propali na djelu,u toku je proces u uspostavljanju novih.

Stoga,je nepotrebno slati kadrove na takozvana akademska "ekonomska nadgradivanja" u inostranstvo,gdje se kandidati i kandidatice nagradjuju "vjestinama" koje nisu na cijeni u BiH.

Interesantno je da predavaci sa Ekonomskog fakulteta iz Sarajeva,magistriraju i doktoriraju po Engleskim fakultetima a opste je poznato stanje u Ekonomiji u toj zemlji.

Sad se postavlja pitanje:Sa kakvim ciljem im se izdaju te Diplome kad im te njihove Magistarske i Doktorske teze ne vrijede pet para?

Evo upravo proucavam tezu Bosanskog magistra,koji je magistrirao u Engleskoj u Ekonomiji a sad se bavi analizama imigracije i koji je u procesu izrade Doktorske teze u Engleskoj.

Je li to istinski "kapacitet" koji bi trebalo podrzavati ili je to" akademski masturbator",koji je stvoren od strane Zapada kao protiv-sila(teza) narastajucem SDA monopolu?

Ima li tu kakve logike?

Misli li ta Engleska da od Bosne napravi "bananu" drzavu,kao sto su to napravili od vecine drzava u Srednjem Istoku?

Drzave(clients),Britanskog Obrazovnog Sistema.

Postavlja se i drugo daleko vaznije pitanje:Da li bi bilo logicno da se na prostoru BiH,oformi "BiH Al'Qaida" sa iskljucivim djelovanjem protiv ove takozvane "Obrazovne Britanske Kolonijane Inicijative"?

Namjerno izostavljam naziv Doktrina,jer je primjenjena sa dozom opreznosti i stoga jos u razvoju(u pelenama),i kao tako smatrana "Inicijativom".

Po meni,ekspertu za ekstremizme i njhihove uzroke,ovakva pojava bi bila neizbjezna,imajuci u vidu da se "UK-Akademci" stimuliraju finansijski izvana i da ih to izdise u materijalnom pogledu u odnosu na osiromasenu populaciju(BiH narod).

I koga su to jos Britanci u svijetu ostavili zadovoljnim poslije njihovih neuspjesnih brojnih ekperimenata pocevsi od genocida(Boerski rat),preko ratova i drugih metoda?

Al' po onoj:'aj'd Alija nek je vise vojske,to ispada opravdano.

Ti Engleski Univerziteti me potsjecaju na Politicke Skole SKJ- u Kumrovcu,gdje su se skolovali operativci-dousnici SK(Saveza Komunista),sa namjerom da prekriju cijelu terotoriju SFRJ sa unikatnim misaonim sistemom.

To je po svoj prilici,namjera Britanske vlade,da kroz svoje bivse ucenike dobiva izvjestaje o stanju u BiH.

A koliko ti kandidati(magistri i doktori) imaju u glavi i koliko su lojalni svojoj drzavi,o tome bi trebale da se pozabave Obavjestajne sluzbe,BiH,u cilju zastite ustavnog poretka BiH.

Buducem Premijeru BiH,bih porucio da se pozabavi i sa Domacim Obrazovanjem,kao prioritetom!

Domaci Kadar-Domaca Pamet-Bosna Bosancima!
"If you get caught by the cops, you pay a fine. If you get caught by me, you get a life sentence… there's no reprieve, no probation. People will be hitting that video on Google searches as long as you live."
Na vrh
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 31 Maj 2009 09:59    Naslov: Odgovori sa citatom

Uskoro Premijer ili...

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/novalic-nisam-ja-za-to
Na vrh
barimba
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

Član od: 18 Feb 2008

PorukaPostavljeno: 31 Maj 2009 18:38    Naslov: Odgovori sa citatom

briljantna je osoba koja je takvo što izjavila.
moram reći da sam ponosan što takva osoba naš sugrađanin.
Na vrh
rapptor
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

Član od: 13 Mar 2008

PorukaPostavljeno: 02 Jun 2009 08:50    Naslov: Odgovori sa citatom

A who is Fadil Novalic?
Na vrh
Pogledaj korisnikov profil Pošalji privatnu poruku Send e-mail Posjeti korisnikovu web stranicu
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 02 Jun 2009 08:59    Naslov: Odgovori sa citatom

rapptor,

Sa ovakvim pitanjem si umanjio sanse da ti se onaj put uredi u skladu sa regulacijama o putevima,sukladno zakonima BiH.
Na vrh
rapptor
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 02 Jun 2009 13:25    Naslov: Odgovori sa citatom

I opet pitam Ko je Fadil Novalic...jer neznam??Cuo sam za to ime i ocekujem da neko izravno napise,koje covjek,na kakvoj je trenutnoj funkciji,odakle je inace,cime se bavio prije funkcije,koliko godina ima i slicno...A za put hehe...ne brinem se ja brate previse,dace Bog i onima koji imaju Smile.... Wink
Na vrh
Pogledaj korisnikov profil Pošalji privatnu poruku Send e-mail Posjeti korisnikovu web stranicu
rapptor
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 02 Jun 2009 13:28    Naslov: Odgovori sa citatom

Evo informisao sam se sam.Znam ko je covjek,i neka ga za premijera.Vrijeme ce pokazati je li sposoban,ako nije to ce biti samo jos 4 izgubljene godine,ako bude ok,bit ce 4 godine blagostanja i raskosi....
Jel cu sad dobiti onaj put,jel cu,je li Smile))))
Na vrh
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 02 Jun 2009 14:10    Naslov: Odgovori sa citatom

rapptor,

Put ce biti...

Posudjen clanak:
http://www.24sata.info/vijesti/politika/8227-Umjesto-Nedzada-Brankovica-Fadil-Novalic-novi-premijer-Vlade-FBiH.html
http://www.rtvmo.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=19787&Itemid=2

Uspješni bosanskohercegovački privrednik Fadil Novalić- direktor kompanije CIMOS BiH iz Gradačca, bit će novi federalni premijer.

Provedba odluka Kongresa
On je prije nekoliko dana, kada je saopćeno da je kandidat, poručio da ta funkcija nije za njega, da je on iz privrednog, a ne političkog miljea. Međutim, prema informacijama „Sana“, nakon nekoliko razgovora koje je imao, dao je načelnu saglasnost.
Novog federalnog premijera umjesto Nedžada Brankovića koji je dao neopozivu ostavku, predložit će SDA, a aktuelno rukovodstvo te stranke jedinstveno je u stavu da novi predsjednik Vlade FBiH bude Novalić.
Iako je bilo najavljeno da će na sinoćnjoj sjednici Kolegija SDA biti donesena odluka o novom premijeru, to se nije dogodilo. Kako nam je kazao Sadik Ahmetović, potpredsjednik SDA, na Kolegiju se uglavnom dogovoralo o provedbi odluka Kongresa SDA koji je održan prošle sedmice.
Nastavljaju se konsultacije
Za 11. juni je zakazana sjednica novoizabranog Glavnog odbora.
Dogovoreno je da se ubrza provedba rezultata Kongresa, da se konstituiše Glavni odbor i da se izabere Predsjedništvo SDA kako bismo sve zaokružili. Nakon toga ići ćemo u proceduru i predložiti novog federalnog premijera – kazao nam je sinoć Ahmetović i dodao da se organi stranke moraju što prije konstituisati „kako ne bismo došli u situaciju da budemo prozivani da sami donosimo odluke“.
- Vjerovatno će već 11. juna, kada bude izabrano, Predsjedništvo SDA zasjedati i donijeti i odluke vezane za kadrovska rješenja – kaže Ahmetović. U međuvremenu će predsjednik Sulejman Tihić nastaviti s konsultacijama o kandidatu za premijera.
A.Ž.O. – S.N.
Mjere protiv krize ne treba izmišljati
Nedavno je, govoreći o ekonomskoj krizi i njenim posljedicama, Fadil Novalić kazao da najviše zbunjuje „visoko odsustvo osjećaja za krizu“ i da je neshvatljivo da se vlasti bave nekim drugim stvarima.
- Mjere koje treba odmah poduzeti, ne treba izmišljati. Treba smanjiti budžetsku potrošnju i socijalna davanja, smanjiti ili harmonizirati carine na repromaterijal i opremu te djelimično, u doba restriktivnih bankarskih plasmana, poduprijeti izvoznike – kazao je Novalić.
Otpuštanje radnika posljednji potez
- Posljednji potez koji treba povući u vrijeme ove ekonomske krize je otpuštanje radnika. Taj potez se povlači kada se iscrpe sve druge mogućnosti. Nisu li baš uposlenici osnov uspjeha jedne kompanije i izgube li se sada oni, izgubit će se zauvijek, a onda će trebati godine i godine da se proizvedu drugi kada ekonomska kriza prođe – stav je Fadila Novalića.
(.....)
Na vrh
rapptor
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 03 Jun 2009 13:43    Naslov: Odgovori sa citatom

to baron...put je bitan Smile...for the all of narodne mase ...(i Felipe Mase hehe) )
Na vrh
Baron
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

PorukaPostavljeno: 03 Jun 2009 14:27    Naslov: Odgovori sa citatom

rapptor,

Meni vjera Bogomilska zabranjuje da dajem milostinju,jer po nasem vjerovanju svako bi trebao da zivi od svog rada i stoga cekam da neki Musliman daruje nesto iz svojih izvora za tvoj put.

Ukoliko se taj Musliman ne pojavi,znaci da tu nema Muslimana!

Jer po njihovoj vjeri,morali bi obavezno davati za puteve!

U nas,Bogomila jedini put koji je vazan je Bozji put,sve drugo je nevazno i djavolje,pa i taj tvoj put.

Zaobilazi puteve kojima mi ne hodamo i uvjek ces stici sigurno u "Bozju Bascu"!
Na vrh
sunce
Član
Član

Član od: 20 Apr 2009

PorukaPostavljeno: 03 Jun 2009 18:58    Naslov: Odgovori sa citatom

ovdje su svi bogumili Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh
barimba
Volim ovaj forum ;)
Volim ovaj forum ;)

Član od: 18 Feb 2008

PorukaPostavljeno: 03 Jun 2009 22:07    Naslov: Odgovori sa citatom

sunce je napisao/la:
ovdje su svi bogumili Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ni slučajno Rolling Eyes
ja nisam Rolling Eyes
ja sam pataren Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Na vrh
Pokaži poruke::   
Nova tema   Odgovori na temu    Gradačac.net Forum -> Dešavanja i aktuelnosti Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na str. 1, 2  Dalje
Stranica 1 od 2

Idi na:  
Ne možete postavljati nove teme
Ne možete odgovarati na teme
Ne možete mijenjati poruku
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasati na anketama

DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu